יישור שיניים

לעיתים, בילדות כאשר שיני החלב מתחילות להתחלף ב-שיניים קבועות עלולות להיווצר בעיות בסגר השיניים והפה ויחס לא תקין בין הלסתות. מצב זה עלול לגרום לליקויים אסתטיים ובריאותיים כמו שיניים בולטות, שיניים מסובבות או מוטות. שיניים מחוץ לקשת ומרווחים גדולים מדי או צפופים מדי בין השיניים מה שיכול להצריך יישור שיניים או בשפה המוכרת יותר לכולנו "גשר בשיניים״ אם אתם חשים צורך לשפר את המראה האסתטי של הפה והחיוך או במידה והנכם נדרשים  לעשות יישור על מנת למנוע שינויים במבני השיניים וצורת הצמיחה שלהן.

במאמר הבא ננסה לפרט  ולהנגיש עבורכם  את המידע המקצועי והמקיף ביותר הכולל את האפשרויות העומדות בפניכם

מדוע נוצרות בעיות וליקויים בשיניים הקבועות

אז קודם כל- אנחנו כאן כדי להעניק לכם כמה שיותר ידע ומידע. ידע הוא כוח, אתו תוכלו להחליט טוב יותר כיצד לנהוג אם אתם לא מרוצים מן השיניים שלכם סובלים מליקוים ותוכלו להשתמש במידע שתקראו כאן אם תחליטו לעשות יישור.

הסיבה הראשונה לכך שצומחות שיניים לקויות או בצורה לא תקינה היא תורשה. כנראה מישהו מההורים או מהמשפחות שלכם העביר לכם בתורשה את הבעיה  (כמובן  שאין צורך לכעוס, גנטיקה תמיד קיימת ומשפיעה על כולם בדרכים שונות…) והסיבה השנייה היא הרגלים מהילדות כמו מציצת אצבע או מוצץ. ישנן סיבות נוספות כמו שן חסרה או שן מיותרת, מצבים בהם השיניים נאלצות לצמוח שונה ולא נכון. מעבר לחסרון אסתטי מובהק כשהשיניים צומחות לא נכון, ישנה גם השפעה בריאותית לצמיחת שיניים לקויה. בעיות בלעיסה, בדיבור, יובש, דלקות חניכיים, קושי לסגור את הפה, רגישות יתרה לעששת ועוד.

סוגים שונים של יישור שיניים

ישנם סוגים ושיטות שונות ליישור שיניים, שימוש במכשור שונה והכל כדי להשיג את התוצאה המיוחלת של שיניים בריאות, יפות, חזקות ואסתטיות.
שימוש בגשר בשיניים היא הדרך הפופולרית ביותר ליישר שיניים ובמתן פתרון לבעיות סגר הפה והלסתות.

גשר שיניים שקוף

סוג של גשר בלתי נראה עם מיישרים שקופים. את המיישרים השקופים מחליפים כל כמה שבועות כיוון שבכל פעם הם מותאמים לצורת השיניים הנוכחית בזמן שהרופא מתאים אותם לשיניים שלכם. לאחר שהם מבצעים יישור מסוים, השיניים משתנות ולכן צריך לשים עליהן מיישרים חדשים. התהליך יכול לקחת כשנתיים, תלוי במצב השיניים שלכם ובחריצות שלכם לדייק אחר מילוי הוראות הרופא המטפל. בזמן הזה ניתן להחליף עד עשרים מיישרים! מדובר בהתקן נשלף שאפשר להוציא למשל בזמן האוכל וכיוון שלמטופל יש שליטה כה רבה עליו- מתי להוציא ומתי להשאיר אותו בפה, ההצלחה ביישור השיניים תלויה בו מאוד. חשוב שההתקן יהיה בפה כל יום כ-22 שעות מתוך היממה, אחרת תהליך יישור השיניים יתעכב משמעותית

פלטה ליישור שיניים

גשר שיניים "קלאסי". מדביקים  סמכים, אשר להם צורת ריבוע על כל שן בנפרד עם חומר מליטה מיוחד והרופא מחבר בין הסמכים עם חוטי מתכת וחבקים כדי לקבע צורה מסוימת ולגרום למתיחה ומשיכה במקומות שונים ולדחיפה ולחץ במקומות אחרים. הסמכים יכולים להיות עשויים ממתכת וקרמיקה או פלסטיק בצבע השן. החבקים עשויים ממתכת, או מחומר שקוף או בצבע השן ומחוברים עם דבק מיוחד תוך כדי שהם עוטפים כל שן ונותנים עוגן להתקן כולו.

תוך כדי התהליך השיניים זזות בכיוונים שצריך ובזוויות הרצויות כאשר הכל קורה בהדרגתיות ואיטיות. בכל פגישה הרופא מאבחן את התהליך ומבצע שינויים במיקומי המיישרים לפי הצורך כדי שבסוף כל הפגישות להגיע לתוצאה הרצויה והטובה ביותר עבור המטופל.

רסן לשיניים

ישנו גם רסן לשיניים שאכן קשה מאוד לפספס עם המראה הבולט שלו. יש בו צורך כאשר במקרים של שיניים קדמיות מאוד בולטות או צפופות שפוגעות בסגר של השיניים וגשר שיניים רגיל לא מתאים או אף עלול להזיק. הרסן ניראה כמו חוט ברזל חיצוני בפה ומחובר ברצועה מאחורי הצוואר או מחובר למשהו שניראה כמו קשת לשיער ומחובר עם צמד חגורות אל הראש. מדובר בהתקן חיצוני ליישור שיניים שכולל חוטי מתכת חיצוניים ורצועה שמתחברת לשתי טבעות שמודבקות לשיניים האחוריות. הרסן דוחק אחורה את השיניים האחוריות בלסת בכדי לאפשר פיזור של שיניים צפופות מדי או הדחקה אחורה של שיניים קדמיות מדי. הוא גם יכול לווסת גדילה של לסת עליונה ולתקן לסת בולטת.

ניתן גם ליישר שיניים באמצעות גשר פנימי אשר יהיה בצד הפנימי של השיניים, נקרא גם גשר לינגואלי ומתאים מאוד למבוגרים שהרבה פעמים לא רוצים שיראו את הגשר שלהם. הרופא יכין תבנית נדרשת לגשר הפנימי לפי השיניים שלכם וישלח למעבדה. לאחר שהגשר יהיה מוכן, הרופא ידביק אותו לשיניים שלכם בדבק מיוחד. כיוון שהטיפול הזה מורכב יותר הוא גם יקר יותר

שיוף שיניים כטיפול משלים

 לאחר שתיוועצו ברופא כדי לראות איזה יישור שיניים מתאים דווקא לכם לפי מצב השיניים שלכם, היסטוריה רפואית, מצב בריאותי כולל ועוד מאפיינים אחרים, תוכלו לשייף שיניים וכך להלבין אותן ולהסיר מהן כתמים. שיוף השיניים מלטש אותם ויוצר מראה אחיד ואסתטי של השיניים הישרות והחדשות שלכם ומתקן פגמים קטנים שנותרו בשיניים כמו שברים קטנים, עקמומית וכמובן כתמים או צהיבות. אם השקעתם כל כך ביישור ובתיקון השיניים שלכם, מומלץ לא לוותר על טיפול משלים וליהנות מחיוך מושלם כמו שתמיד חלמתם.

רפואת שיניים דיגיטלית

רפואת שיניים דיגיטלית

רפואת שיניים דיגיטלית העתיד כבר כאן אז אמנם אנחנו עוד לא רובוטים אך העזרים החדשניים המעודכנים בתחום רפואת השיניים הם בהחלט המכשורים הדיגיטליים. מה שמסייע

קרא עוד »

ציפוי שיניים

ציפויי שיניים היום יותר מאי פעם עומדת בפנינו היכולת לשמור ולשפר את החיוך השיניים שלנו בשלל אפשרויות. וכמו בתחומים רבים בעולם האסתטיקה גם ענף רפואת

קרא עוד »

כירורגיית פה ולסת

כירורגית פה ולסת תחום השתלות השיניים הוא תחום מפותח ונפוץ בימינו. סביר להניח שרוב האנשים שתפגשו, בעיקר אחרי גיל מסוים, כנראה ויעברו טיפולי השתלות שיניים.

קרא עוד »
התחל בשיחה
צריך עזרה?
היי,
האם אוכל לסייע לך במשהו?
דילוג לתוכן