כתרים לשיניים

יש לכם שן פגועה שיש בה סדק או שבר? אם כן, כנראה ותצטרכו שחזור אנטומי אסתטי לשן. לעיתים עם הזמן מתרחשים שינויים בשן עקב טיפולי שורש או השתלות שיניים, שמחייבים גם כן טיפול שיחזור ושיקום.

לאחר ששן עוברת טיפול היא יכולה להזדקק לטיפול משלים של כתר שהוא בעצם מבנה המגן כמעטפת על השן  כולה או על החלק הנותר משן שנשברה והוא ניראה לגמרי כמו שן אמיתית.

ללא הכתר השן חשופה לזיהומים, עששת, שבירה ואף אובדן מוחלט שלה. רפואת השיניים כיום מקדישה את עצמה לשימור ושיקום בצורה הגבוהה ביותר על מנת להימנע מהצורך לעקור לגמרי את השן ולעשות שתלים. כמובן אם אין ברירה אז אין ברירה, אך כיום אפילו כשיש שן הרוסה מאוד, נוטים לעיתים רופאי השיניים להניח כתר על שן כזאת בכדי לנסות ולשקם אותה.

הכתר עצמו כאמור מדמה מראה מדויק של השן ועשוי מחומר קשיח, מוכן להיות מורכב על השן הפגועה. פעם היו שמים כתרים כסופים או מוזהבים אך כיום הרפואה התקדמה ובדרך כלל שמים כתר לבן אשר באמת אין הבדל אסתטי בינו לבין שן רגילה ולכן אף אחד לא יודע שיש לכם כתר בפה.

אז איך מתכוננים?

רוב טיפולי הכתרים לשיניים מתבצעים בהרדמה מקומית בלבד ולפני תחילת הטיפול יש צורך בביצוע צילומי שיניים ולפעמים אך יש צורך בצילומים מיוחדים ולכן מרפאה בעלת אמצעים לכירורגיה וסריקה דיגיטליות יכולה להועיל מאוד במקרה זה, לחסוך זמן ולדייק את הטיפול בנוחות ומהירות.

לרוב אנשים אשר בריאים בדרך כלל לא זקוקים להכנה מיוחדת נוספת, אנשים בעלי רגישויות לב ובעלי סיכון מוגבר לפתח דלקת מסתמי הלב צריכים לעדכן את הרופא שיניים וכנראה לקבל אנטיביוטיקה מתאימה. לכל שאלה וספק יש להיוועץ ברופא השיניים והרופא המטפל.

מוכנים לכתר? הטיפול מתחיל!

הנחת כתרים מתבצעת בדרך כלל לאחר שהמקום מוכן (השחזת השן, סריקה וצילומים וכיוצא בזה ולעיתים יכולה להימשך יותר מפגישה אחת. במרפאה של ד"R חסן יש אפשרות להנחת כתר בפגישה בודדת, כמובן תלוי במצב השן.  הרדמה מקומית מתבצעת כמו בכל טיפול שיניים רגיל, על ידי זריקה ולאחר מכן רופא השיניים פותח את זגוגית השן ומוציא את העששת שהצטברה. כאמור הרופא משחיז ומכין את השן עבור הכתר שהוכן במיוחד בשבילה על ידי מדידה בין אם התבצעה בסגנון ישר יותר עם חומר סיליקון או בצורה החדשנית הדיגיטלית כמו במרפאה שלנו.

כתר ציפוי זירקוניה

בציפוי חרסינה כאשר המתכת מוצקת לתוך תבנית מותאמת אישית אל שן המטופל  לאחר המדידה ומתקבל ציפוי חרסינה.
השני מיוצר מחומר הקרוי זירקוניום כשהחומר עובר עיבוד כדי להיות מותאם גם כן אישית לצורה שהמטופל זקוק.

לכתר זירקוניה ישנם יתרונות רבים ומשמעותיים :
מראה אחיד ואסתטי ללא השפעה שלילית על בריאות הפה. וזה בניגוד לכתר מתכתי. כאשר המתכת יכולה להתחמם או
להתקרר  דרך ציפוי החרסינה שלו ולגרום לעיתים לרגישות חניכיים

רפואת שיניים דיגיטלית

רפואת שיניים דיגיטלית

רפואת שיניים דיגיטלית העתיד כבר כאן אז אמנם אנחנו עוד לא רובוטים אך העזרים החדשניים המעודכנים בתחום רפואת השיניים הם בהחלט המכשורים הדיגיטליים. מה שמסייע

קרא עוד »

ציפוי שיניים

ציפויי שיניים היום יותר מאי פעם עומדת בפנינו היכולת לשמור ולשפר את החיוך השיניים שלנו בשלל אפשרויות. וכמו בתחומים רבים בעולם האסתטיקה גם ענף רפואת

קרא עוד »

כירורגיית פה ולסת

כירורגית פה ולסת תחום השתלות השיניים הוא תחום מפותח ונפוץ בימינו. סביר להניח שרוב האנשים שתפגשו, בעיקר אחרי גיל מסוים, כנראה ויעברו טיפולי השתלות שיניים.

קרא עוד »
התחל בשיחה
צריך עזרה?
היי,
האם אוכל לסייע לך במשהו?
דילוג לתוכן