ציפויי שיניים

היום יותר מאי פעם עומדת בפנינו היכולת לשמור ולשפר את החיוך השיניים שלנו בשלל אפשרויות.

וכמו בתחומים רבים בעולם האסתטיקה גם ענף רפואת השיניים מציע מגוון רחב של פתרונות ייחודיים בהתאמה אישית למטופל. בחלוף השנים ניתן לזהות את השינויים החלים אצל רובנו , שינויים כמו שחיקה טבעית של השן שינויי צבע והתכהות. חוסר פרופורציה ועקמומיות, הם רק חלק מן הגורמים אשר משפיעים על מראה החיוך שלנו. בעקבות סיבות אלו  אופציית טיפול בציפויי חרסינה, הם ללא ספק הדרך האלגנטית ביותר להחזרת מראה אסתטי טבעי לשיפור החיוך. אנו במרפאה של ד״ר  -IYAD  בעלי ניסיון רב שנים משתמשים בטכניקות ייצור מהמתקדמות ביותר ובחומרים יוקרתיים ביותר.  על מנת לקבל תוצאה טבעית מושלמת עם חיוך נוצץ להפליא, שילווה אתכם לשנים ארוכות הלאה.

מהו בדיוק ציפוי שיניים ? מהו התהליך ואופן הטיפול ? מהן האפשרויות העומדות בפני המטופל ? ריכזנו כאן עבורכם כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא.

מהם ציפויי חרסינה לשיניים?

במשפט אחד- זאת יצירת אמנות פורצת דרך אשר משנה למטופל את החיים מקצה לקצה , פשוטו כמשמעו. העיצוב מתבצע בשני דרכים בעיקר. על ידי מחשוב וחריטה או באופן ידני על ידי טכנאי השיניים. לאחר שהעיצוב הסתיים, הציפוי נכנס לאפייה בתנור מיוחד ב 850 מעלות. הציפוי הוא כמו מן עלה דקיק אשר מודבק אל השן באופן יסודי, זהיר ומדויק. הוא תוכנן לחקות באופן מושלם את האימאייל הטבעי שמצפה את השיניים. ועל כן התוצאה נראית אסתטית וטבעית  כפי שרבים מעדיפים. הציפוי מעניק בעצם שכבה נוספת לשן כדי להגן עליה ולתת פתרון אסתטי ורפואי לפגמים הדורשים תיקון או שחזור בשיניים. כבר מספר שנים  שמיליוני אנשים סביב העולם בוחרים לטפל בעצם דרך טכניקה זו. מאחר והיא מעניקה תוצאת מקסימום של אסתטיקה ומראה טבעי צעיר ורענן.

מדוע ומתי צריך ציפוי חרסינה לשיניים?

ציפוי חרסינה יכול לשנות חיים שלמים, בעיקר כשיש פגמים וליקויים בולטים בשיניים וגם עבור מי שלא אוהב את מראה השיניים שלו ורוצה לשנות אותו. ציפוי חרסינה מתאים בעיקר למי שיש לו בעיה אסתטית בשיניים, בין אם מדובר בקשת שיניים או בשן נקודתית ובכך להסתיר את המראה הלא רצוי עם ציפוי יפה וטבעי. חיוך לא אחיד, אסימטריה בשיניים, כתמי שיניים, שיניים קצרות או ארוכות מדי וצריכות שינוי, שבר קל בשיניים, הם בהחלט בעיות שניתן לפתור בהצלחה עם ציפויי חרסינה.

עמידות ציפויי החרסינה

ציפויי שיניים ממגוון הסוגים וציפויי חרסינה בפרט מתוכננים ומהונדסים תוך שילוב של מספר טכניקות וטכנולוגיות שונות על מנת להיות עמידים לאורך שנים רבות. העיקרון המרכזי  הוא יצירת שלד ציפוי העשוי מתרכובת  של חומרים חזקים ואיכותיים המודבקים בצורה מיטבית על השיניים.  אורך החיים הממוצע של ציפויי חרסינה הוא 15 שנה. לאחר מכן הציפוי עוד כנראה ישאר דבוק לשן אבל יכול להזדקק לתחזוקה ושיפורים אסתטיים בעקבות שינויים שקורים באופן טבעי בחלל הפה, כגון; מחלת או נסיגת חניכיים, אובדן שיניים, עששת ומצב רפואי כללי שמשתנה בגוף האדם. אורך חיי הציפוי חרסינה נחשב לארוך ביותר לעומת סוגי טיפולי השיניים האחרים.

חומרים ושיטות ציפויי החרסינה

ישנם כמה חומרים ושיטות בעולם רפואת השיניים ליצור ציפויי חרסינה.

הראשון ביותר שהיה הוא חרסינה פלדספטית שגם משתמשים בה לציפוי כתרים על בסיס מתכת. המראה שלה אסתטי ובעל שקיפות טבעית אך החיסרון הוא שהחוזק שלה עלול להספיק עבור שיניים עליונות ולא ממש לשיניים תחתונות.

ליתיום דיסליקט הוא החומר המודרני יותר, חרסינה המורכבת משני סוגי מתכות במצב הקרמי שלהן, מוכרת יותר בשם EMax היתרון המשמעותי שלה זה החוק הרב שלה. עם זאת, מדובר בבלוק של חרסינה דחוסה הנחרטת במחרטה לצורתה הסופית לאחר סריקת מודל השיניים. ניתן לבחור את רמת השקיפות בהתאם לנתוני השיניים של המטופל.

ישנו גם ציפוי זירקוניה אך הוא בעל כושר הדבקה נמוך על פני השן ולא מגיע לברק, שקיפות ויופי של שן טבעית ולא כדאי להדביק אותו על שיניים קדמיות. ישנם גם ציפויים מחומרים מורכבים או חומרים קומפוזיטיים שבחלק מהמקומות נקראים ציפויי קריסטל, חומרים אלה משמשים גם ליצירת סתימות לבנות בשיניים אך עמידות הצבע לאורך זמן אינה טובה והברק לא מגיע לרמה של שן בצורתה הטבעית והבריאה.

ציפוי שיניים לומינרס

הוא ציפוי שהגיע מארה"ב והשתלב מאוד בעשור האחרון. הוא דומה לשאר הציפויים אך עוביו דק יותר ולכן תהליך ההכנה לתוצאה הרצויה הוא מהיר יותר. שימושי מאוד לשיניים קדמיות, הסתרת רווחים בין השיניים והסתרת כתמים על שיניים הנגרמים ממשקאות כמו אלכוהול, קפה ותה. הטיפול עם הציפוי הזה קליל ומהיר מאוד אך גם יקר יותר מציפויים אחרים ומתאים למטופלים עם בסיס של שיניים בריאות וחזקות. לכן אם אתם סובלים מדלקת חניכיים או ליקויים בריאותיים אחרים בשיניים, יכול להיות שהציפוי הזה פחות מתאים לכם.

ציפוי שיניים למינייט

טכנולוגית ציפוי אשר נחשבת למתקדמת ביותר , הדור הבא בציפויי החרסינה, עמיד בפני הכתמה  קשה, ומעניק לשיניים מראה בריא וטבעי להפליא. מי מאיתנו לא חולם על דבר כזה? חיוך לבן צעיר ורענן אשר מפיח רוח נעורים מחודשת.ומעניק תחושת ביטחון עצמי אשר הלכה ודעכה ככל שמצב השיניים הלך והידרדר ניתן ליישום תוך מספר מועט של פגישות ושיוף והשחזה מינימליים של השן המיועדת. לעומת ציפוי הלומינירס שנוצק לתבנית ונשלח למעבדה לפני שאפשר בכלל להרכיב אותו על השיניים, ניתן למקם את ציפוי הלמינייט בפה בבת אחת מה שמקצר את התהליך משמעותית וחוסך עלויות.

תופעות לוואי וסיבוכים

בדרך כלל אין סיבוכים אך אם כן, עלולה להופיע רגישות לחום וקור מה שעובר לרוב  לאחר זמן קצר, לעיתים נדירות עלול להתפתח לטיפול שורש וכמובן חשוב שיהיה תיאום ציפיות מקצועי מול הרופא המטפל לגבי התוצאה הסופית ואפשר גם לתקן. לכן השימוש בטכנולוגיה המדהימה של סריקה דיגיטלית עוזרת לנו במרפאה של ד"ר חסן לצפות תוצאות מדויקות ביותר המותאמות לכל מטופל. חשוב לאבחן נכון ולאשר שאכן יש צורך שמתאים לציפוי חרסינה. למשל אם מדובר בסטיית שיניים יותר ממ"מ אחד, ציפוי חרסינה לא יתאים כיוון שעובי דופן הקליפה שלו הוא כחצי מ"מ.

יחידות הציפוי עלולות להישחק בעיקר אם לא מצליחים לשמור על שן יבשה בזמן איטום שכן כדי שזה יקרה חלל הפה צריך להיות מבודד מרוק במהלך הטיפול. לכן קשה לביצוע בקרב ילדים עם יכולת הריכוז שלהם והסכנה העיקרית בשחיקת האיטום היא כאשר חלק מהאיטום נשאר על גבי השן מה שיכול לגרור זיהום אשר ידרוש אחר כך מילוי רב ועמוק יותר.

למי לא מתאים ציפוי חרסינה לשיניים?

כאמור, פחות מתאים לילדים. לא מתאים כאשר בסיס השיניים מוחלש, בעל דלקות חניכיים או בעיות ריקבון פנימי . לא מתאים אם יש חסר או הוחלף חלק גדול מהשן כי אז השן עצמה לא חזקה מספיק. שיניים ללא שכבת אימאייל מספקת לא מתאימות לציפוי . אנשים אשר ששוחקים או מהדקים שיניינים באופן קבוע פחות מתאימים לתהליךה מכיוון שזה עלול לסדוק או לשבור את הציפויים וליצור נזק אסתטי. כמו כן, מטופלים עם מנשך לא יציב אשר בעקבות כך הציפוי אצלם לא יחזיק מעמד.

ישנן גם חלופות לציפויי חרסינה לשיניים. הציפוי חרסינה כאמור עמיד ביותר ובעל שקיפות טבעית, אך אם נמצא שאתם לא מתאימים לטיפול בציפויי ניתן למצוא חלופות אחרות יש מגוון רחב של פתרונות אסתטיים אשר יעניקו לכם תוצאה מיטבית בהתאם לממצאי האבחון.  בואו להתייעץ איתנו, נשמח לעזור לכם מכל הלב !

- שימוש בטכניקות מתקדמות ואדריכלות אמנותית על מנת להגיע לתוצאה מושלמת.

האם טיפול ציפוי שיניים הוא הליך כואב?

בכלים הטכנולוגיים אשר עומדים לרשותנו כיום, תהליך ציפוי החרסינה אינו נחשב לכואב. ומשתנה ממטופל למטופל חלקנו עשויים לחוות רגישות מסוימת בעת תהליך העבודה על השן, אך גם לכך ניתן  פתרון .

אפשר לבקש הרדמה מקומית לפני תחילת הטיפול , ובכך להימנע לגמרי מתחושת חוסר נעימות , או רגישות.  ד"ר HASSAN יעניק לכם טיפול  VIP  מסור ביותר , הכולל ניסיון מוכח רב שנים.

להפוך את הביקור ל מרגיע ,נעים עם תוצאה מקסימלית.

כמה זמן מחזיקים ציפויי שיניים VENEERS ?

כאשר מטפלים כראוי ומקפידים על היגיינת הפה על פי הנחיות   הרופא, ציפויי חרסינה יהיו עמידים ויחזיקו מעמד שנים רבות, עשרות שנים. הציפויים עשויים מחומרים חזקים , ועמידים בפני כתמים, מה שהופך אותם לעמידים, מונע מהם שינויי צבע ושומר על החיוך לבן בריא ורענן . הקפדה על היגיינת פה יומיומית ותזמון ביקורים אצל שיננית  תהיינה הדרך הטובה ביותר לשמור על התוצאות הטיפול לטווח הארוך. מטופלים אשר מכווצים באופן קבוע את הלסתות שלהם או לחילופין  חורקים את שינייהם בלילה

צריכים לבחון שימוש במכשיר אוראלי כדי להגן על הציפויים במהלך שעות הלילה והשינה.

- מהפך שלם לחיוך ולפנים שלכם ציפויי שיניים VENEERS מבית היוצר של ד״ר HASSAN

מהם היתרונות של ד״ר IYAD HASSAN ?

בשנים האחרונות ד"ר IYAD HASSAN  זוכה למוניטין רב בזכות תוצאות חסרות התקדים שלו בענף האסתטיקה, מרפאתו זוכה להכרה ברמה הארצית והבינלאומית. בעקבות עבודתו בתחום ציפויי החרסינה.

מומחיות מוכחת בעיצוב אדריכלי מושלם איכותי וטבעי להפליא.

בנוסף לדיפלומות, התעודות וההישגים רבים אשר צבר בחלוף הזמן. ד"ר IYAD הפך להיות הבחירה המועדפת של משפיענים ומפורסמים.

המיומנות חוש האֿמנות והאישיות של ד"ר IYAD הפכו אותו לבחירה הראשונה בקרב מטופלים     המעוניינים בחיוך ברמת גימור הגבוהה והאיכותית ביותר.

במהלך פגישת ייעוץ שתקיימו, תהיה לכם הזדמנות לפגוש את ד"ר IYAD לדון בכל החששות הקיימים ולהעלות את כל השאלות. ללמוד את הפרטים הנדרשים עד להבנת הנושא באופן מלא ומניח את הדעת אשר יסיר מכם את כל חשש על מנת שתוכלו להיכנס לתהליך באופן רגוע ובביטחון מלא .

האם ציפויי פורצלן נראים כמו שיניים טבעיות?

בהחלט כן ! סימן ההיכר המרכזי והבולט ביותר של עבודות הציפויים מבית ד"ר HASSAN הוא שהחיוך לאחר המהפך נראה טבעי לחלוטין. כל ציפוי חרסינה כזה, מעוצב ומיוצר בעבודת יד אומנותית כדי ליצור מראה של שן אמיתית. הצורה, הגודל, הצבע והברק של כל ציפוי מתוכננים בקפידה על מנת להתמזג באופן מושלם עם השיניים שסביב. וכמו כן להעניק חיוך באיכות כוכב. לא פחות !

האם אני יכול לצפות שן אחת בלבד או שאזדקק לסט שלם של ציפויים לכל השיניים ?

למטופל ניתנת האפשרות לצפות החל משן בודדת ועד ל, ו מהפך חיוך שלם הכולל ציפוי של 28 שיניים בהתבסס על הצרכים, היעדים והתקציב. במהלך פגישת ייעוץ, ד"ר HASSAN יבצע סקירה והערכה כדי לפתח תוכנית מותאמת לטיפול. מטופלים אשר בוחרים להניח ציפוי אחד בודד הם בדרך כלל מטופלים שרוצים להסתיר שן בודדת שצבעה דהה או שינה צבע באופן קיצוני, וכן במקרים של שן מעוותת או פגומה שסועה, סדוקה וכו'… במקרים אלה, ד"ר IYAD  מתאים את הציפויי החדש לשיניים שמסביב ותתקבלנה תוצאה טבעית לחלוטין.

האם ציפויי פורצלן הם קבועים או הפיכים?

מה שיקבע האם הציפויים הם קבועים או ניתנים לניתוק תהינה בחירת סוג הציפוי סוג החומר , וכן בחירת הטכניקה. ישנה אפשרות  לעשות שימוש בציפויים ייעודיים דקים מאוד ,  אשר מצריכים להסיר מעט מאוד, אם בכלל,שכבת אמייל מהשיניים. בגלל סוג  עבודת ההכנה הייחודית והשונה  הנעשית עבור ציפויים אלה, ההליך יכול להפוך לעתים קרובות ל "הפיך" – כלומר, ניתן יהיה להסיר בעתיד  את ציפויי החרסינה אם תרצה או יהיה צורך בכך. בכל מה שקשור  במגוון  המסורתי והנפוץ יותר של ציפויים, יש להסיר יותר שכבות משמעותיות יותר מן השיניים על מנת שניתן יהיה למקם את הציפוי באופן הרצוי. במידה ומטופל מעוניין  יהיה מכל סיבה שהיא להסיר את הציפויים שלו בעתיד, סוג עבודת ההכנה  המקדימה הזו מחייבת את החלפת הציפויים הישנים בציפויים חדשים או סוג אחר של שיקום כדי לשמור על מראה טבעי ובריא.

האם ציפויי פורצלן מכוסים בביטוח?

טיפול בציפויי חרסינה הינו טיפול אסתטי . טיפולים אסתטיים בדרך כלל אינם מכוסים על ידי חברות הביטוח. ישנם מקרים אשר מטופל נדרש לציפויים כטיפול משקם לאחר תאונה או בעקבות מחלה מסוימת, במקרים כאלה ניתן יהיה להפעיל את הביטוח והוא עשוי יהיה להשתתף בכיסוי חלקי או מלא של הוצאות הפרוצדורה.

האם ציפוי פורצלן עלול יהיה להשפיע על הדיבור או הדיקציה שלי?

ציפויי חרסינה אשר ממוקמים כראוי על ידי רופא בעל ניסיון אינם אמורים להשפיע בשום צורה על אופן הדיבור של המטופל. אצל חלק מן המטופלים עשוי להיות זמן הסתגלות שיכול לנוע בין מספר ימים  לשבועות אבל גם במהלך תקופת ההסתגלות לא אמורים להשתנות דפוסי הדיבור.

בדרך כלל לאחר שבועיים עד שלושה, רוב המטופלים מתרגלים ומרגישים שהציפויים טבעיים לחלוטין בפה ויפסיקו להבחין בהם בזמן דיבור אכילה , או מנוחה.

האם ציפוי פורצלן משנים את צבעם ?

ציפויי חרסינה  תוכננו ונועדו להיות עמידים מאוד מפני כתמים ושינויי צבע . וזה כאמור בניגוד לשיניים טבעיות, ציפוי שיניים העשויים מחומרי חרסינה הם אינם נקבוביים בבסיסם . ולכן הם אינם חומרים שרגישים באותה המידה לשינויי צבע וכתמים כמו שן טבעית .מסיבה זו, מטופל  יכול ליהנות מחיוך לבן במשך שנים רבות כל עוד נעשית הקפדה על היגיינת פה כנדרש כמובן.

כמו כן, על מנת לשמר את התוצאה לעשרות שנים קדימה אף פעם לא יזיק להימנע או לדלל שימוש במוצרי טבק סיגריות קפה ויין אדום, הידועים כ גורמים אשר משפיעים באופן מהותי על צבע השיניים.

האם ניתן להלבין ציפוי פורצלן?

טיפולי הלבנת שיניים ביתיים לא יצליחו להבהיר את גוון ציפויי החרסינה שלכם.הציפויים יהיו מותאמים לצבע השיניים הטבעיות של המטופל או מותאמים אישית לרמת הלובן הרצויה שהמטופל יבחר בה , בהתאם לצרכים ולמטרות האסתטיות שלו ,. לעיתים קרובות אנו ממליצים למטופלים שרוצים ציפוי שיניים חלקי , ולבן יותר מן  השיניים הטבעיות הנוכחיות  , לעבור טיפולי הלבנת שיניים לפני תהליך הציפוי. כך, ציפויי החרסינה יוכלו להשתלב עם השיניים שמסביב באופן טבעי יותר.

האם ציפויי פורצלן יכולים להוות אלטרנטיבה חלופית ליישור שיניים?

למטופלים המעוניינים בחיוך ובשיניים ישרות, ציפויי חרסינה מהווים פתרון אידיאלי ומהיר לטשטוש מיסוך מראה של חוסר יישור בדרגה קלה עד בינונית. בניגוד לגשר, תהליך הציפוי אינו מצריך טיפול אורתודונטי ממושך. אם כי, מטופלים שיש להם שיניים דיס פרופורציונליות בצורה קיצונית חמורה צריכים לקחת בחשבון שנכון יהיה להתחיל בהליך טיפול יישור שיניים כגון יישור שיניים שקוף.

עד כמה חזקים ציפויי פורצלן?

ציפויי חרסינה איכותיים העשויים מחומרים קרמיים חדישים נחשבים לעמידים במיוחד ויחזיקו לאורך שנים ארוכות. כאשר ציפויי חרסינה מטופלים ומתוחזקים כראוי, ומונחים על ידי רופא עם ניסיון.

על שיניים בריאות וחזקות, הם יוכלו להישמר היטב במשך עשרות שנים. כמו כן עשויים להיות שינויים מסוימים בחוזק הציפויי בהתבסס על סוגי  החומרים והטכניקות ששימשו ליצירת הציפוי – כמו כן גם לעובי הדופן ומיקום השן בחלל הפה.

מהן העלויות הצפויות של ציפויי פורצלן?

לציפויי חרסינה ישנן עלויות משתנות . הן יכולות לנוע בין 1000-6000 ש״ח עבור כל שן בודדת. מאחר וכל הליך ציפוי חרסינה מותאם אישית לצרכיו הייחודיים של המטופל, המחיר הוא אינדיבידואלי. והעלות הסופית תחושב באמצעות מספר משתנים,כמו למשל מספר הציפויים,סוג הציפוי, המיקומים בחלל הפה ומהם הטיפולים המקדימים המטופל יצטרך , טרם הטמעת הציפויים. אם בכלל.

במהלך תהליך הייעוץ, ד"ר HASSAN יבצע בדיקה ואבחון, ויציב יחד איתכם את המטרות הקוסמטיות, יהנדס תוכנית טיפולים מותאמת אישית אליכם.

ורק לאחר מכן ניתן יהיה להגיש הצעת מחיר מדויקת.

למרות שאולי תוכלו לחפש למצוא רופא שיניים אחרים שיבצעו את תהליך ציפוי חרסינה בעלות נמוכה יותר, בחירה ברופא שיניים מנוסה פחות היא קריטית , והיא עלולה להוביל לתוצאות גרועות , הרסניות לעיתים או לחילופין לסיבוכים יקרים בעתיד. בעזרת הראיה האמנותית והניסיון המדעי,בעבודתו לאורך השנים עם כוכבי בידור  משפיענים ומטופלים רבים אחרים , ד״ר HASSAN ידע לתת לך את התוצאה שתמיד חלמת עליה.

Procces

BEFORE&AFTER

רפואת שיניים דיגיטלית

רפואת שיניים דיגיטלית

רפואת שיניים דיגיטלית העתיד כבר כאן אז אמנם אנחנו עוד לא רובוטים אך העזרים החדשניים המעודכנים בתחום רפואת השיניים הם בהחלט המכשורים הדיגיטליים. מה שמסייע

קרא עוד »

ציפוי שיניים

ציפויי שיניים היום יותר מאי פעם עומדת בפנינו היכולת לשמור ולשפר את החיוך השיניים שלנו בשלל אפשרויות. וכמו בתחומים רבים בעולם האסתטיקה גם ענף רפואת

קרא עוד »

כירורגיית פה ולסת

כירורגית פה ולסת תחום השתלות השיניים הוא תחום מפותח ונפוץ בימינו. סביר להניח שרוב האנשים שתפגשו, בעיקר אחרי גיל מסוים, כנראה ויעברו טיפולי השתלות שיניים.

קרא עוד »
התחל בשיחה
צריך עזרה?
היי,
האם אוכל לסייע לך במשהו?
דילוג לתוכן