שחזור שיניים

״סתימה בשן״ מתבצעת במקרים של פגיעה בשכבות החיצוניות של השן החיצוניות- הזגוגית,הדנטין והצמנט. כל עוד הפגיעה לא חדרה אל השכבות הפנימיות של השן כנראה שסתימה רגילה תספיק ולא יהיה צורך לבצע טיפול שורש. לכן חשוב מאוד לא להזניח כל תחושה משונה או חור קטן שמופיע, לדאוג להיגיינת פה לפי הכללים ולהגיע לביקורים שגרתיים אצל הרופא שיניים. לרוב הרס שן נגרם בגלל עששת, או בשפה פשוטה, הצטברות של חיידקים בעקבות היגיינת פה לא נכונה.

תהליך הטיפול

תהליך הטיפול נע בין פגישה אחת למספר מפגשים, תלוי בכמות השיניים שספגו פגיעה. בתחילת הטיפול הרופא נותן זריקה של הרדמה מקומית וממשיך לפתיחת זגוגית השן והוצאת העששת על ידי כלים המיועדים לכך. לאחר מכן, הוא מסלק את רקמת השן הפגועה.

הרופא בעצם מכין את חלל השן שנשאר כדי שיוכל למלא אותו בחומר המיועד לסתימה ולכן גם קודח בשכבות השן ומעצב אותן על מנת שתהיה התאמה למילוי שהוא צריך להכניס לתוכה.

כשהשן מוכנה, הרופא מורח את המילוי העשוי מחומר שנקרא אמלגם או קומפוזיט, כשהמילוי מוכנס לתוך השן בכמה שכבות, באופן איטי והדרגתי על מנת לאפשר לכל שכבה להתייבש ולהיאטם בצורה מקסימלית. החלק הסופי כולל שיוף של שארית החומר מסביב לשן כדי להחזיר אותה למצב כמה שיותר טבעי למקור שלה מבחינת מראה ותפקוד. הטיפול לוקח בדרך כלל בין עשרים דקות לשעה בכל שן

הנחיות לאחר הטיפול

לאחר סיום הטיפול המטופל משתחרר הביתה ללא השגחה כלשהי אך ישנו איסור לאכול ולשתות בשעתיים הראשונות שלאחר הטיפול כדי לא לפגוע בתהליך, עד אשר ההרדמה המקומית תעבור.

במידה והמטופל חש כאבים קיצוניים בייחוד ביממה הראשונה, ניתן להיעזר במשככי כאבים לפי הצורך. תופעת לוואי נוספת שעלולה להופיע היא נפיחות, זה טבעי ואין ממה לחשוש.

מעבר לכך ישנה חשיבות רבה בשמירה על היגיינת פה קפדנית לאחר הטיפול לעיתים בעקבות הופעת דלקת או זיהום מקומיים הרופא ימליץ לכם על טיפול אנטיביוטי.

במקרה של תופעות נדירות כגון חום גבוה, כאבים חזקים, הפרשות מאזור הטיפול או דימום יש לפנות מיד לרופא. במקרים כאלו חשוב לא להמתין ולא לבזבז זמן יקר.

היו קשובים לעצמכם שמרו על בריאות מאוזנת , והתמידו בשמירה על היגיינה  . כך תוכלו למנוע בעיות מבעוד מועד, לטפל בזמן ללא הזנחה והחמרה של בעיות וכמובן לקבל טיפול ביעילות ובזמן במידת הצורך.

רפואת שיניים דיגיטלית

רפואת שיניים דיגיטלית

רפואת שיניים דיגיטלית העתיד כבר כאן אז אמנם אנחנו עוד לא רובוטים אך העזרים החדשניים המעודכנים בתחום רפואת השיניים הם בהחלט המכשורים הדיגיטליים. מה שמסייע

קרא עוד »

ציפוי שיניים

ציפויי שיניים היום יותר מאי פעם עומדת בפנינו היכולת לשמור ולשפר את החיוך השיניים שלנו בשלל אפשרויות. וכמו בתחומים רבים בעולם האסתטיקה גם ענף רפואת

קרא עוד »

כירורגיית פה ולסת

כירורגית פה ולסת תחום השתלות השיניים הוא תחום מפותח ונפוץ בימינו. סביר להניח שרוב האנשים שתפגשו, בעיקר אחרי גיל מסוים, כנראה ויעברו טיפולי השתלות שיניים.

קרא עוד »
התחל בשיחה
צריך עזרה?
היי,
האם אוכל לסייע לך במשהו?
דילוג לתוכן